BIAŁORUSKA MŁODZIEŻ ŚPIEWA BIAŁORUSKIE PIOSENKI !
sobota, lipca 14, 2012
niedziela, lipca 08, 2012
DZIWNE PRZYGODY KOZIOŁKA MATOŁKA
W Pacanowie kozy kują
wiec Matołek, mądra głowa,
błąka się po całym świecie,
aby dojść do Pacanowa.
Właśnie nową zaczął podróż,
by ją skończyć w Pacanowie.
A co przeżył i co widział
film ten wszystko wam opowie.
Brasilia 2011, Paweł Althamer, fragment dokumentacji z akcji „Koziołek” dla Open Art Project
Myśli kozioł: Coś dla ciebie
ta zabawa nie jest zdrowa.
Idź ty lepiej, koziołeczku
szukać swego Pacanowa.
Westchnął cicho nasz koziołek
i znów poszedł biedaczysko
po szerokim szukać świecie
tego co jest bardzo blisko.
sobota, lipca 07, 2012
LONDYŃCZYCY W MALEMENIE
NASI HEROSI fotografowani w trakcie przygotowań do Igrzysk XXX Olimpiady w Londynie.
Piotr Małachowski, Henryk Szost, Anna Rogowska, Marcin Lewandowski,Wang Zeng YI, Prudel i Fijałek,Tomasz Majewski.
Szczecin,Spała,Gdynia,Grodzisk Mazowiecki,Warszawa,Łódź, czerwiec 2012
niedziela, czerwca 24, 2012
"2010 - 2012"
Michał Szlaga „2010 – 2012” wideo dokumentacja
Festiwal „Alternativa 2012” - „Materialność” Gdańsk, hala 90 B, 25.05.2012 – 30.09.2012
http://www.alternativa.org.pl/
Tym razem zdecydowałem się na technikę filmową, praca powstała na bazie dokumentacji z wyburzeń na terenach postoczniowych z dwóch ostatnich lat.
Całą wystawę można zobaczyć do 30.09.2012.
Serdecznie zapraszam
Etykiety:
ALTERNATIVA,
exhibition,
shipyard,
stocznia,
wystawy
Lokalizacja:
Doki 1 hala 90 B, 80-958 Gdańsk, Polska
MĘŻCZYZNA Z PAPIEROSEM
Etykiety:
LESZEK LUKAS BARWINSKI,
MALEMEN,
portert,
portrait,
publication,
publikacje
piątek, czerwca 01, 2012
PRIDE&GLORY
IZUAGBE UGONOH dla PRIDE&GLORY COLLECTION
Jak zwykle z największą przyjemnością.
Koszulki zaprojektował Henry D Kane z Rydel House. Choć wszystkie te imiona, nazwiska i nazwy brzmią mało swojsko to jednak 100 % polskości gwarantowane o A do Z .... no może oprócz chińskiej produkcji.
wtorek, maja 29, 2012
BIAŁO CZERWONA
Chwilowo jestem bardzo monotematyczny,
zima i wiosna była bardzo stoczniowa i właściwie temat pochłaniał
mi ostatnio prawie cały wolny czas. Pisałem już wcześniej o
planowanym powrocie Lenina na Bramę Historyczną Stoczni Gdańskiej,
oczywiście rzecz wydarzyła się. Napis wisi od dwóch tygodni,
akcję wieszania napisu zorganizowano w nocy / bo tak wygodniej ponoć
/.
Chyba nie można powiedzieć aby miał
się dobrze.
Najpierw zorganizowano happening
jajeczny / chyba ludzie z zakładowej „S”/, później obrzucono
go farbą / czerwoną, niebieską i różową … nie
wiadomo kto /, następnie zniknęła w niewyjaśnionych
okolicznościach szarfa z napisem „PROLETARIUSZE WSZYSTKICH
ZAKŁADÓW ŁĄCZCIE SIĘ” / myślałem że o zdjęciu zdecydował
ratusz bo napis był słabo zrobiony i wygiął się tak że był
nieczytelny po kilku dniach … ale chyba jednak to nie ratusz/ , no
i ostatecznie czego nikt się nie spodziewał w niedzielę / jakoś
bez sensu … bo w dzień o 15.00 a nie w nocy / - grupa około 25
osób w wieku średnio dwadzieścia 20 – 25 lat zasłoniła napis
nowym o treści „Solidarność” …. tego akurat wyjątkowo i
przypadkowo świadkiem byłem / zresztą załapałem się czekając
na marsz Rycerzy Chrystusa Króla Polski /. Muszę przyznać że
akcja była naprawdę świetna i kapitalnie przygotowana. Osobno
zresztą rzecz opiszę i zilustruję za kilka dni. Powiem tylko że z
rozmowy ze sprawcami wynika jedno, to jest ich protest przeciwko
podarowaniu im / młodym ludziom / tej nowej bramy, twierdzą że z
deklaracji pomysłodawcy czyli Prezydenta Adamowicza wynika jasno że
to gest dla nich …. młodych …. i że Oni / młodzi / wcale tego
nie chcą bo i bez Lenina doskonale wiedzą gdzie są /. Prawie
wszyscy obecni w tym czasie pod bramą zostali po fakcie spisani
przez policję, w sumie nie wiadomo po co .../ nie chodzi chyba o
nagrodę /.
Tyle aktualności, wchodząc właśnie
do pracowni przez bramę widziałem ustawiający się wóz
transmisyjny TVN 24. Ratusz zapowiedział wczoraj że napis „S”
jest nielegalny i że zostanie zdjęty ...marzeniem chyba każdej
stacji jest to aby mieć materiał jak to „S” spada z bramy /
kilka ekip dziennikarskich czekało zresztą na to wczoraj cały
dzień/. Osobiście odpuszczę sobie dziś czatownie przy bramie,
myślę też wykonujący ten demontaż pracownicy nie są zbyt
szczęśliwi z nowego zadania więc nie będę się nad nimi pastwił
i ich stresował dodatkowo.
Udostępniam fragment filmu z montażem
Lenia z 14.05.2012, naprawdę spore przedsięwzięcie i kawał
porządniej dziesięciogodzinnej technicznej roboty/ wymiana wrót,
montaż orderu pracy, imienia Lenina, szarfy z napisem, tablic z postulatami i obrazka z Maryją /.
Mam tylko jedno pytanie … czy facet
czyści imię Wodza naszą narodową flagą czy mi się tylko wydaje
?
Sam już nie wiem ??? być może ma
dwie szmaty w ręku, przypadkowo jedną białą i drugą czerwoną...
sobota, maja 19, 2012
Z pociągu zapraszam...
...na dzisiejsze spotkanie w DSH. Warszawa 21.30. http://www.dsh.waw.pl/pl/4_1269
sobota, maja 12, 2012
Subskrybuj:
Posty (Atom)
