poniedziałek, września 27, 2010

piątek, września 24, 2010

wtorek, września 21, 2010

MONSIGNORE


Pralat Henryk Jankowski w dniu 70dziesiątych urodzin, Gdańsk 2006, fragment reportażu dla Przekroju.

poniedziałek, września 20, 2010

MONSIGNORE


Wpadło mi w ręce archiwalne zdjęcie / raczej pewnie nikt nie pamięta go z publikacji bo w gazecie miało podstawę około 3 cm/. Rok 2005, prałat Henryk Jankowski chwilę po operacji, portret dla Newsweeka.

sobota, września 18, 2010


Holandia - Hiszpania - telewizyjna relacja meczu finałowego MŚ RPA 2010 (na żywo) - mundial live na dokach!

wtorek, września 14, 2010

poniedziałek, września 13, 2010

niedziela, września 05, 2010

Z NAD WISŁY


Warszawa 15.08.2010


05.09.2010
Wernisaż wystawy Na korytarzu + Galerii Gablotka, godz. 19.00
Performance Piotra Jahołkowskiego, godz. 19.30
Występ zespołu Gypsy Pill, godz. 20.00

Artyści: Bogna Burska, Piotr Jahołkowski, Radosław Kobus, Tomek Kopcewicz, Krzysztof Miękus, Agata Nowosielska, Maja Ratyńska, Maciek Salamon, Michał Szlaga, Maciek Szupica, Tomek Wierzchowski, Iwona Zając + „Młoda Załoga”, Konrad Zientara.

Prawie od 10 lat artyści, za sprawą inicjatywy Romana Sebastyańskiego, są obecni w Stoczni Gdańskiej. W ciągu tego okresu pojawiły się takie miejsca jak budynek dawnej centrali telefonicznej, Modelarnia, Instytut Sztuki Wyspa, Teatr Znak. Miejsca te zaistniały nie tylko na mapie kulturalnej Polski, ale także stały się jednym ze znaków rozpoznawczych Gdańska. Dwa lata temu znikł ze Stoczni Teatr Znak, a grupa artystów z budynku dawnej centrali telefonicznej została przeniesiona do budynku dyrekcji, gdzie rozpoczęła kolejną fazę kolonizacji Stoczni.

Tytuł Na korytarzu w najbardziej dosłowny sposób odnosi się do wspólnej przestrzeni łączącej ze sobą poszczególne pracownie, stanowiąc dla nich wspólny teren działania. W sensie bardziej metaforycznym to strefa styku różnych idei, pomysłów, projektów. Działając na zasadzie wspólnoty, która nie ma wyznaczonego wspólnego celu artyści poruszają się w obszarze działań zbudowanych na zrębie wzajemnego „lubienia”. Wystawa będzie próbą odpowiedzi na pytania związane z ideą współpracy, tworzeniem grup.

W ramach wystawy będzie miała swoją kolejną odsłonę Galeria Gablotka, projekt realizowany przez Maćka Salamona, Dyrektora Artystycznego i Tomka Wierzchowskiego, Generalnego Kuratora. Projekt jest protestem antyinstytucjonalnym i przyświeca mu hasło „Chwała nam i naszym kolegom!”. 5 wrzesnia w Galerii Gablotka będzie można zobaczyć pracę Tomka Kopcewicza, a także performance Piotra Jahołkowskiego. Na zakończenie otwarcia wystawy wystąpi formacja Gypsy Pill.