sobota, września 07, 2013

Wiadomo już jak, gdzie i za ile będzie można kupić książkę.
Policzyliśmy w końcu koszty i ustaliliśmy ceny.
Przygotowanie całości było sporym wysiłkiem finansowym,
dodatkowo bardzo zależało mi na tym aby książka była dobrze wydana, weszliśmy w drogi papier i … w drogie … wszystko ...
Gdyby teraz pojawiła się w księgarniach to z powodu marży sprzedawców musiałaby kosztować między 140 zł a 180 zł.
Bardzo nam zależy aby postawiona książką diagnoza przyczyniła się do zainicjowania świeżej silnej dyskusji o „Młodym Mieście”. Bardzo chcemy aby książka trafiła jak najbardziej masowo w ręce studentów z gdańskiej ASP i PG. Musi więc być jak najtańsza. Zdecydowaliśmy się więc na sprzedaż bezpośrednią u wydawcy i na spotkaniach promocyjnych / tutaj stosując cenę specjalną/.
Do sprzedaży wychodzi 1000 egzemplarzy. Liczymy na dodruk … który mam nadzieję znajdzie się już w księgarniach. Nie zamykamy się teraz i w przyszłości na księgarnie, jednak teraz z powodu natłoku prac nie zdołaliśmy na czas pozyskać parterów /księgarzy/, którzy chcieliby sprzedawać książkę przy niskiej marży.
Tak więc zapraszam do zakupu … jak komu wygodniej.
Jeśli pojawi się jakaś partnerska księgarnia to od razu o tym poinformuję.

Ja ze swojej strony prywatnie zaproponuję, sprzedaż dziesięciu egzemplarzy z limitowaną  edycją trzech fotografii. Pojawi się tu format, który w przyszłości będzie towarzyszył kolejnym książkom … a który nie będzie już powtarzany w innych sprzedażach kolekcjonerskich.
Przy książce pracowałem przez pół roku bez honorarium, zawalając zarabianie zawodowe.
Taka sprzedaż , teraz i w przyszłości będzie pozwalała mi nadrobić straty finansowe … i dalej zajmować się na własną rękę pracą dokumentalną. Jeśli więc ktoś zechce nabyć taki zestaw … to może liczyć na to że wspiera moją kolejną realizację.
Nie jestem jeszcze gotów powiedzieć co dokładnie zaproponuję, przemyślę to na spokojnie po tym jak już wypuścimy książkę. Sprawę będę domykał w październiku i poinformuję wcześniej o szczegółach.

Będzie też jeszcze jedna niespodzianka. Bardzo zależy mi na popularyzacji kolekcjonowania fotografii w Polsce. Dopiero raczkujemy w temacie. Do dziś nie ma galerii która z powodzeniem sprzedaje fotografię i żyje tylko z tego. Młodzi fotografowie często są rozdarci między drogą i nisko limitowaną ofertą dla ewentualnych kolekcjonerów a tanim masowym wypuszczeniem fotografii do tych którym ona się porostu podoba … a jednak nie stać ich na to.
Nie ma jednej polityki sprzedaży. Każdy fotograf sam określa swoje warunki.

Wypuszczę za darmo dwie fotografie z książki. Nie będą limitowane. Będą jednak numerowane i ręcznie sygnowane. Będą też przygotowane na papierze muzealnym przy zachowaniu wszystkich prawideł. Jedynym kosztem jaki trzeba będzie ponieść to usługa studia które będzie je przygotowywać i ewentualny koszt przesyłki.
Wybiorę i wskażę takie laboratorium. Raz na jakiś czas będę się tam zjawiał, aby ponumerować i podpisać fotografie. Zarekomenduję też oprawę / która nie będzie konieczna/.
Wszystko tylko po cenie przygotowania. Sam jestem ciekaw ile osób zdecyduje się na taką inwestycję.
Liczę że te fotografie trafią na ściany w Waszych domach … nie gwarantuję jednak że będą przyjemne ;) ...
Jeśli okaże się że akcja ma powodzenie to będę powtarzał ją przy kolejnych książkach.
Szczegóły obydwu akcji niebawem.

Poniżej link do strony książki.

http://www.szlaga-stocznia.eu/index.php/sprzedaz